Nasz zespół

dr Barbara Bilewicz-Kuźnia

jest doświadczonym nauczycielem akademickim Zakładu Pedagogiki Przedszkolnej, Instytutu Pedagogiki UMCS w Lublinie.

Naukowo i praktycznie zajmuje się dziecięcą  zabawą, wczesną edukacją geometryczną, pedagogiką Friedricha Froebla, innowacjami pedagogicznymi. Jest autorką monografii pt. Edukacja geometryczna dzieci, współredaktorem  monografii Edukacja przedszkolna w Polsce i na świecie, wybrane zagadnienia, współautorką nagrodzonego w 2009r. w konkursie MEN programu Ku dziecku, książek edukacyjnych  Kajecik 4-latka oraz autorem innowacji pedagogicznej i pakietu Dar zabawy. W ramach współpracy z TVP Lublin recenzowała program edukacyjny Jedynkowe Przedszkole (2010-2012); cykl 6 odcinków programu telewizyjnego pt. Mamo Tato co wy na to, redagowała biuletyn pt. Dziecko i Przedszkole. … czytaj więcej

dr Małgorzata Centner-Guz, adiunkt Zakładzie Pedagogiki Przedszkolnej UMCS. Zajmuje się naukowo i praktycznie społecznymi  i edukacyjnymi kontekstami doświadczeń literackich dzieci, upodobaniami  dzieci w wieku przedszkolnym dotyczącymi książek obrazkowych  oraz kształceniem językowym w systemie M. Montessori i jego twórczą adaptacją w polskich placówkach. Autorka publikacji: Badawcze odkrywanie świata w oparciu i pedagogikę Marii Montessori, współredaktor monografii: W trosce o rozwój i wczesną edukację dziecka oraz kilkunastu artykułów naukowych.

 

 

mgr Izabela Trancygier, magister pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, plastyk i wizażystka. Autorka wierszyków, zabaw i rysunków w publikacji Barbary Bilewicz-Kuźni Dar zabawy oraz artykułu i scenariuszy na temat metody synektycznej w „Wychowaniu w Przedszkolu”.  Wychowawca w grupie 5- i 6-latkow. Zainteresowania: analiza literatury dziecięcej pod kątem estetyki w ilustracji, kreowanie pomocy dydaktycznych dla grup przedszkolnych, prace ręczne, tutoring rówieśniczy.

 

 

dr Teresa Oleszko,  pedagog o uznanym dorobku zawodowym, imponujących osiągnięciach w pracy dydaktyczno–wychowawczej,  jedyny lubartowski nauczyciel z nadanym tytułem Honorowego Profesora Oświaty, wieloletni dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubartowie, autorka licznych publikacji naukowo-dydaktycznych.